Real Madridi mposht Man Cityn pas penalltive dhe kualifikohet në gjysmëfinale të Ligës së Kampionëve

Real Madridi mposht Man Cityn pas penalltive dhe kualifikohet në gjysmëfinale të Ligës së Kampionëve

Sport April 17, 2024 - 23:52

Real Madridi ka arritur të kualifikohet në gjysmëfinale të Ligës së Kampionëve, duke e mposhtur Manchester Cityn.

U deshën që të bëhet ekzekutimi i penalltive që të caktohet fituesi i kësaj ndeshjeje.

Ndeshja në kohën e rregullt përfundoi me rezultat baras 1-1, ku më pas shkoi në vazhdime, megjithatë as vazhdimet nuk sollën fitues duke shkuar në penallti.

Golin për Cityn e shënoi De Bryune (64’) dhe për Realin realizoi Rodrygo (12’).

Kësisoj, Real Madridi arrin të kualifikohet në gjysmëfinale të Championsit dhe do të përballet me Bayern Munichun. /Zëri