Sneijderi dëshiron që Man Utd të humbasë finalen e FA Cup me rezultatin 5-0, pas mashtrimeve të Antonyt

Sneijderi dëshiron që Man Utd të humbasë finalen e FA Cup me rezultatin 5-0, pas mashtrimeve të Antonyt

Sport April 24, 2024 - 12:48
Lajmet e fundit nga Sporti

Wesley Sneijder thotë se Antony duhet të jetë i “turpëruar” që i shtyn lojtarët e Coventry Cityt dhe dëshiron që Manchester United të humbasë 5-0 në finalen e FA Cup.

Momente pasi “Djajtë e Kuq” kaluan ekipin e Championshipit në penallti për të arritur më pas në finalen e FA Cup, zëvendësuesi Antony mbylli veshin për të tallur lojtarët e Coventryt.

Trajneri i Unitedit, Erik ten Hag, mbrojti veprimet e sulmuesit, duke thënë se anësori ishte “provokuar”, por ish-ylli i Interit dhe Ajaxit, Sneijder, e ka përplasur brazilianin.

39-vjeçari tha për gazetën holandeze “Ziggo Sport” pas gjysmëfinales: “Antony duhet të jetë absolutisht i turpëruar për atë që bëri. Ai duhet të kishte dalë direkt nga fusha në vend që ta bënte këtë. Shpresoj që Manchester Unitedi të humbasë 5-0 në finale”.

Manchester United do të përballet në finale me Man Cityn në stadiumin “Wembley”. /Zëri