Bellinghami i dërgon një mesazh emocional Krossit, pasi gjermani njoftoi pensionimin nga futbolli

Bellinghami i dërgon një mesazh emocional Krossit, pasi gjermani njoftoi pensionimin nga futbolli

Sport May 21, 2024 - 21:39

Ylli i Real Madridit, Jude Bellingham ka shkruar një mesazh emocional për Toni Kroos pasi bashkëlojtari i tij i Real Madridit njoftoi se do të tërhiqet pas Euro 2024.

Kroos ka njoftuar se do të kërkojë kohë për karrierën e tij fenomenale futbollistike pas turneut të Euro 2024 të kësaj vere në Gjermani. 

 

Mesfushori do të zbresë si një nga mesfushorët më të mëdhenj të gjeneratës së tij pasi luajti për Real Madridin, Bayern Munichu dhe kombëtaren gjermane gjatë karrierës së tij. Kroos ka fituar titujt e ligës në Spanjë dhe Gjermani, Kupën e Botës 2014 dhe ka ngritur Kupën Evropiane në pesë raste të veçanta.

Bellinghami iu bashkua Kroosit në Real Madrid gjatë verës nga Borussia Dortmund dhe tashmë ka fituar çmime së bashku me shokun e tij të skuadrës pasi Los Blancos u kurorëzuan kampionë të La Ligës. Reprezentuesi anglez e ka bërë të qartë se sa shumë i ka pëlqyer të luajë përkrah veteranit në Santiago Bernabeu në një postim prekës në rrjetet sociale.

Bellinghami shkroi në Instagram: “Një vit nuk ishte i mjaftueshëm. Faleminderit për gjithçka që i keni dhënë lojës, ishte një kënaqësi absolute të shijoje futbollin dhe personalitetin tënd si tifoz dhe aq më tepër si shok skuadre. Edhe pak punë për të bërë këtë sezon por të uroj gjithë të mirat për ty dhe familjen tënde. Legjendë”. /Zëri