Palmeri reagon pas largimit të Pochettinos nga Chelsea

Palmeri reagon pas largimit të Pochettinos nga Chelsea

Sport May 22, 2024 - 00:00

Ylli i Chelseat, Cole Palmer i ka dërguar një mesazh Mauricio Pochettino pas largimit të argjentinasit nga Stamford Bridge.

Chelsea ka njoftuar se Pochettino është larguar nga klubi me pëlqim reciprok pas vetëm një sezoni në krye të Bluve. Argjentinasi ka mbikëqyrur një sezon të vështirë që përfundoi me një seri fitoresh që solli një përfundim në vendin e gjashtë dhe futboll evropian për sezonin e ardhshëm. Vendimi për të ndarë shoqërinë me Pochettino ka zemëruar disa tifozë të Chelseat, pasi Todd Boehly dhe Co fillojnë kërkimin për një tjetër trajner të ri.

Palmer ishte lojtari i shquar për Chelsea në sezonin 2023-24, pasi u transferua në klub në verë nga Manchester City. 

22-vjeçari shënoi 22 gola dhe bëri 11 asistime për Blutë për të mbyllur një sezon debutues të shkëlqyer në Stamford Bridge. Paraqitjet e Palmerit e kanë parë atë të fitojë çmimin e lojtarit të ri të sezonit në Premierligë dhe një vend në skuadrën e Anglisë për Euro 2024. I riu tani ka reaguar ndaj largimit të Pochettinos dhe është i zhgënjyer kur e sheh trajnerin në largim.

Palmer shkroi në Instagram: “Gaffer, faleminderit për gjithçka që ke bërë për mua dhe realizimin e ëndrrave të mia. Gjithë të mirat”. /Zëri