Tifozët shqiptarë dhe ata italianë kërcejnë valle së bashku para ndeshjes

Tifozët shqiptarë dhe ata italianë kërcejnë valle së bashku para ndeshjes

Sport June 15, 2024 - 18:25

Rrugët e Dortmundit janë mbushur me tifozët shqiptarë, pak orë përpara nisjes së ndeshjes Shqipëri - Italy, në kuadër të kampionatit evropian “Euro 2024”.

Dhjetra mijëra tifozë kuq e zi gjenden atje në përkrahje të Shqipërisë për ndeshjen e sontme.

Në pamjet që po qarkullojnë nëpër rrjetet sociale shihen tifozët shqiptar duke vallëzuar valle së bashku me ata italian. /Zëri

Pamje: