UEFA hap procedurë disiplinore ndaj Mirlind Dakut

UEFA hap procedurë disiplinore ndaj Mirlind Dakut

Sport June 21, 2024 - 11:23

Shtëpia më e madhe e futbollit në Evropë UEFA ka hapur një hetim disiplinor ndaj sulmuesit të Kombëtares shqiptare, Mirlind Daku.

Në faqen zyrtare, UEFA ka njoftuar se ka nisur hetimin për futbollistin Daku nën dyshimin për sjellje të papërshtatshme.

“Në lidhje me ndeshjen e fazës së grupeve të Kampionatit Europian të UEFA-s 2024 ndërmjet ekipeve përfaqësuese të Federatës Kroate të Futbollit dhe Federatës Shqiptare të Futbollit, e luajtur më 19 qershor 2024 në Hamburg të Gjermanisë, është hapur një hetim në lidhje me sjelljen e supozuar të papërshtatshme të shqiptarit. Lojtari i Federatës së Futbollit (FSHF), Mirlind Daku”, shkruhet në njoftimin e UEFA-s, transmeton Klankosova.tv

Ndërkohë, Daku ka kërkuar falje publike, duke potencuar se në afekt.