Infektuar: 1128
Shëruar: 850
Vdekur: 30
Albin Kurti ‘thyen rekord’ me votat e marra në Gjilan!
Foto: Laura Hasani

Albin Kurti ‘thyen rekord’ me votat e marra në Gjilan!

Zgjedhjet 2019 October 09, 2019 - 16:23
Detajet

Po vazhdojnë të numërohen votat e kandidateve për kryeministër të Kosovës, si dhe kandidatëve për deputet në Kuvendin e Kosovës pas zgjedhjeve të 6 tetorit në Kosovës.

Sipas statistikave të publikuara deri më tani, në komunën e Gjilanit i pari i Vetëvendosjes ka marrë një numër shumë të madh të votave.

Nga numërimi i deritanishëm në Gjilan, Albin Kurti ka marrë gjithsejtë 14408 vota, përcjell “Zëri.info”.