Infektuar: 15472
Shëruar: 13278
Vdekur: 622
Milaim Zeka i zbulon emrat e ministrave nga VV-ja

Milaim Zeka i zbulon emrat e ministrave nga VV-ja

Aktuale December 13, 2019 - 23:15
Detajet

Gazetari Milaim Zeka përmes një postimi në Facebook ka zbuluar tre emrat e ministrave që do të udhëheqin me ministritë e Lëvizjes Vetëvendosje.

Ai ka thnë se deri më tash janë nda tri ministri të cilat do t’i takojnë Lëvizjes Vetëvendosje, e ato janë; Ministria e Drejtësisë, Ministria e Shëndetësisë dhe Ministria e Financave.

Zeka ka thënë se me Ministrinë e Drejtësisë do të udhëheqë Albulena Haxhiu.

Sipas Zekës, Ministria e Shëndetësisë do të udhëhiqet nga Arben Vitia.

 Ndërsa me Ministrinë e Financave do të udhëheqë Besnik Bislimi.