Infektuar: 15472
Shëruar: 13278
Vdekur: 622
Edhe Kurti mbërrin në Kuvend, ambasadorët e “bojkotojnë” takimin
Foto: Laura Hasani

Edhe Kurti mbërrin në Kuvend, ambasadorët e “bojkotojnë” takimin

Aktuale January 28, 2020 - 17:11
Gati për të nisur takimi i radhës

Pas kreut të LDK-së, Isa Mustafa edhe lideri i Lëvizjes Vetëvendosje ka mburrur në ambientet e Kuvendit të Kosovës, nga ku është paraparë të mbahet takimi i dy partive me shtetet e Quint-it dhe shefen e Zyrës së BE-së, Natalia Apostollova, raporton “Zeri.info”.

Përpos Mustafës e Kurtin në ndërtesën e Kuvendin nuk ka arritur asnjëri nga ambasadorët e këtyre shteteve.

Kujtojmë se lideri i LDK-së, Isa Mustafa para se të hynte në Kuvend ka deklaruar se LDK-ja i qëndron prapa ofertës së saj, e cila sipas tij është e balancuar/ZERI

Image