Infektuar: 1123
Shëruar: 847
Vdekur: 30
Ja kur fillon Ramazani dhe sa orë do agjeroni

Ja kur fillon Ramazani dhe sa orë do agjeroni

Aktuale March 30, 2020 - 23:38

Edhe pak ditë na ndajnë nga muaji i shenjtë i Ramazanit. Bazuar në kalendarin mysliman agjërimi fillon me datën 24 prill.

Të gjithë besimtarët e fesë islame do të agjërojnë për 30 ditë rresht, gjithsej i bije 1 mijë e 441 orë.

Të dielën e 24 majit është dita e Fitër Bajramit.

Vaktia e Ramazanit për Kosovë, 2020-të:

Image