Infektuar: 1123
Shëruar: 847
Vdekur: 30
Vdes një ushtar i FSK-së

Vdes një ushtar i FSK-së

Kronika September 19, 2019 - 21:56
Detajet

Një pjesëtar i Forcës së Armatosur të Kosovës ka ndërruar jetë sot.

Bëhet fjalë për Nijazi Uruqin, i cili ka shërbyer edhe si pjesëtar i Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës (UÇK) dhe Trupave Mbrojtëse të Kosovës (TMK).

Lajmin për vdekjen e tij e ka bërë të ditur ish-shefi i grupit parlamentar të AAK-së Ahmet Isufi.

“Pikëllues lajmi për vdekjen e ushtarit të UÇK-së, TMK-së e FSK-së, Nijazi Uruqi. Nijaziu ishte shembulli më i mirë i një djali të ri që me përkushtimin më të madh në luftë dhe pas lufte tregoi se si duhet e punohet për atdhe. Ngushëllime familjes Uruqi, bashkëluftëtarëve, kolegëve e të gjithë atyre që e njohën”, ka deklaruar ai.