Te dielën Kampionati i Kosovës

Te dielën Kampionati i Kosovës

Sport maj 25, 2019 - 21:53
Lexoni detajet

Vetëm pak ditë pas pranimit në Federatën Borore të Badmintonit, Federata e Badmintonit e Kosovës, të dielën mban Kampionatin e Kosovës për konkurrencën e femrave për kategoritë 13,15 dhe 17-vjeçe,shkruan zeri.info.

Kryetari i kësaj Federate, Jeton Nebiu, i tha “Zërit” se ky kampionat mbahet në palestrën e sportit në Kamenicë, duke filluar prej orës 10.00, ndërsa do të marrin pjesë sportiste nga 8 klube të Kosovës. /Zëri/