Ja si duket tabela pas javës së parë në Superligë

Ja si duket tabela pas javës së parë në Superligë

Sport August 18, 2019 - 19:45
Detajet

Superliga e Kosovës në futboll ka startuar ashtu siç edhe është paralajmëruar si shumë e fortë dhe me plot befasi, shkruan Zëri.info

pa asnjë dyshim befasia më e madhe ndodhi në Gjilan, ku Drita u mposht nga Ferizaj. Humbje e befasishme ishte edhe për Gjilanin nga Trepça’89, derisa Feronikeli e Llapi nuk lejuan befasi duke fituar ndaj Drenicës përkatësisht Vushtrrisë.

Prishtina një tjetër kandidate për titull ka marr barazim ndaj rivalit lokal Flamurtarit që luajti 1:1.


Pas javës së parë tabela duket kështu:

Rezultatet

Flamurtari – Prishtina 1:1

Feronikeli – Drenica 4:1

Llapi – Vushtrria 4:1

Drita – Ferizaj 0:1

Trepça89 – Gjilani 4:1

Dukagjini – Ballkani 0:0

Tabela

1. Feronikeli   1    3

2. Trepca ‘89  1    3

3. KF Llapi     1     3

4. Ferizaj       1     3

5. Prishtina    1     1

6. Flamurtari  1     1

7. Dukagjini   1     1

8. Ballkani     1     1

9. Drita         1      0

10. Drenica   1     0

11. Vushtrria  1    0

12. Gjilani      1    0

Në javën e dytë takohen: Ferizaj – Gjilani, Vushtrria - Trepça'89, Drenica – Llapi, Ballkani – Feronikeli, Prishtina – Dukagjini, Drita – Flamurtari.