Infektuar: 4715
Shëruar: 2227
Vdekur: 101
Shitja e shpejtë e biletave të ndeshjeve të Kosovës, sqarohet edhe njëherë Agim Ademi

Shitja e shpejtë e biletave të ndeshjeve të Kosovës, sqarohet edhe njëherë Agim Ademi

Sport November 10, 2019 - 21:08
Detajet

Përfaqësuesja e Kosovës do t'i zhvillojë dy ndeshje këtë muaj në kuadër të eliminatoreve për 'Euro 2020'.

Fillimisht, 'Dardanët' përballen me Çekinë në Plzen më 14 nëntor, ndërsa tri ditë më vonë e presin Anglinë në Prishtinë, shkruan Zëri.info.

Interesimi për blerjen e biletave të ndeshjes së Kosovës, derisa ka pasur shumë kritika ndaj kompanisë kontraktuale.

Presidenti i FFK-së Agim Ademi thotë se puna e biletave nuk ka ndryshuar.

"Puna e biletave nuk ka ndryshuar. Stadiumi 'Fadil Vokrri' nuk ka ndryshuar, ka 12,460 ulëse", ka thënë fillimisht Ademi në RTK, përcjell Zëri.info.

"Megjithatë, pas kualifikimit të Kosovës në Evropian ose jo, mbetet të shihet nëse do të ketë interesim kaq të madh", vlerësoi Ademi.

"Ka pasur një hetim nga Prokuroria së fundmi në lidhje me shitjet e biletave falso", potencoi Ademi.

"Personi që ka blerë një të tillë, ka lajmëruar policinë dhe më pas është gjetur falsifikatori i biletave", shtoi ai./Zëri.info