Infektuar: 15142
Shëruar: 12674
Vdekur: 615
Lorik Cana: Kosova është Shqipëri

Lorik Cana: Kosova është Shqipëri

Sport November 18, 2019 - 20:21
Zbuloni detajet

Ish-kapiteni legjendar i Kombëtares së Shqipërisë, Lorik Cana, e ka shpërndarë në rrjetet sociale një pankartë në të cilën shkruhet "Kosova is Albania (Kosova është Shqipëri), raporton Zëri.info.

Kjo pankartë është shpërndarë në ndeshjen e fundit të Kombëtares kuqezi ndaj Francës, takim që u zhvillua të dielën në stadiumin "Air Albania" në Tiranë,

Shqipëria e humbi këtë sfidë me rezultat 2:0, dhe më këtë rast e mbylli fushatën eliminatore për Kampionatin Evropian "Euro 2020".

Ish-futbollisti Cana tash e një kohë i ka var këpucët në gozhdë.

Legjenda nga Gjakova ka paralajmëruar se e ardhmja e tij do të jetë e lidhur me futbollin në të ardhmen, por pa zbuluar më shumë. /Zëri.info

Image