Djali i Beckhamit, Romeo bën debutimin profesional në futboll

Djali i Beckhamit, Romeo bën debutimin profesional në futboll

Sport September 20, 2021 - 15:37
Lajmet e fundit nga sporti

Djali i David Beckhamit, Romeo ka bërë debutimin e tij profesional në futboll për Inter Miamin të dielën në mbrëmje, shkruan Zeri.info.

Romeos iu dha kontrata e tij e parë profesionale në fillim të këtij muaji, me nënshkrimin 19-vjeçar për Fort Lauderdale CF-pjesë e ekskluzivitetit të MLS Inter Miami, e cila është në pronësi të babait të tij.

19-vjeçari bëri debutimin e tij të plotë për USL League One në fundjavë, duke luajtur 79 minuta nga barazimi i tyre 2-2 me Tormenta në DRV PNK Stadium.

Romeo filloi në krahun e djathtë kundër Tormenta-pozitën që Beckham e fitoi gjatë karrierës së tij në magjitë e Manchester Unitedit, Real Madridit, Milanit dhe Paris Saint-Germainit.

Adoleshenti nuk ishte në gjendje të imitonte babanë e tij në paraqitjen e tij të parë, pasi ai arriti vetëm 19 prekje para se të zëvendësohej 11 minuta nga koha.

Momenti më i mirë i Romeos erdhi në minutën e 57-të kur ai u lidh mirë me Harvey Neville - i biri i trajnerit të Inter Miami Phil, para se të krijonte një shok të skuadrës me një krosim të përsosur për një centimetër, vetëm për ta parë atë duke goditur topin jashtë shtyllës. /Zeri.info

Image