Publikohen rezultatet e votave me kusht në katër komuna

Publikohen rezultatet e votave me kusht në katër komuna

Zgjedhjet Lokale 2021 November 18, 2021 - 19:57

Mbi 9 mijë vota me kusht dhe vota të personave me nevoja të veçanta kanë nisur të numërohen sot në Qendrën e Numërimit dhe Rezultateve.

Tashmë për disa komuna, numërimi i këtyre votave ka përfunduar, ndërsa edhe nga këto vota, të parët kanë dal kandidatët të cilët fituan sipas votave të rregullta, transmeton Zeri.info.

Më poshtë gjeni rezultatin e votave me kusht dhe votave të personave me nevoja të veçanta në katër komuna.

Gjakovë: Ardian Gjini nga AAK 479 vota, Mimoza Kusari nga LVV 403 vota.

Drenas: Ramiz LLadrovci nga PDK 307 vota, Driton Ajazi nga DD 233 vota.

Kamenicë: Qëndron Kastrati nga PSD 113, Kadri Rahimaj nga LVV 136 vota.

Vushtrri: Xhafer Tahiri nga LDK 176 vota, Ferit Idrizi nga PDK 232 vota.

Image