S’ka fitues as në vazhdime, finalja e Kupës së Botës shkon në penallti

S’ka fitues as në vazhdime, finalja e Kupës së Botës shkon në penallti

Botërori 2022 December 18, 2022 - 18:44

 

Finalja e Kupës së Botës mes Argjentinës dhe Francës nuk ka sjell fitues as në vazhdime.

Koha e rrregullt u mbyll 2-2, teksa në vazhdime ishte Messi që riktheu epërsinë, teksa Mbappe sërish barazoi gjithcka.

Kështu, ndeshja tani shkon në penallti. /Zeri.info