Përfundoi derbi, kujt i takoi ndeshja e sezonit

Përfundoi derbi, kujt i takoi ndeshja e sezonit

Sport prill 20, 2019 - 20:55
Lexoni më shumë detaje

Në Pejë ka përfunduar kryendeshja jo vetëm e javës së 25-të të Superligës së Kosovës në hendboll, por ndoshta e tërë sezonit, shkruan zeri.info.

Pas një përalljeje shumë interesane dhe rivaliteti, fitorja me rezultat 32:27 i takoi skuadrës së drejuar nga trajneri Arben Muqolli, Besa Famgas.

Pas kësaj fitoreje pejanët janë përforcuar në pozitën e parë me 46 pikë, dy më shumë se Kastrioti, që gjendet në pozitën e dytë, ndërsa e treat është Prishtina me 38 pikë. /Zëri/