Infektuar: 1194
Shëruar: 884
Vdekur: 31
Maxhuni, gjyqtar në ndeshjen mes dy skuadrave turke

Maxhuni, gjyqtar në ndeshjen mes dy skuadrave turke

Sport October 16, 2019 - 13:19
Detajet

Gjyqtari i FIBA-s, Dardan Maxhuni, ka pranuar nominim e parë në FIBA Women Euro Cup për edicionin 2019-2020, ndeshje që zhvillohet ndërmjet dy skuadrave turke Bellona Kayseri - Orman Genclik.  

Kjo do të jetë hera e parë për të që gjykon një ndeshje të nivelit të tillë, përcjell Zëri.info.

Ndeshja do të zhvillohet më 30 tetor në Turqi. 

Kjo vjen falë punës së madhe të FBK-së me gjyqtarët vendorë, e që është duke u vlerësuar shumë lart nga FIBA Referee Department. 

Gjithashtu nga Kosova në garat ndërkombëtare të FIBA-s do të gjykojnë edhe Xhelal Mumini, Daut Mehmeti dhe Elion Obërtinca./Zëri.info