Përleshje e madhe e futbollistëve në derbin e madh të Turqisë mes Fenerbahçes së Muriqit dhe Galatasarayt

Përleshje e madhe e futbollistëve në derbin e madh të Turqisë mes Fenerbahçes së Muriqit dhe Galatasarayt

Sport February 23, 2020 - 19:08

Fenerbahçe e Vedat Muriqit ka bërë një hap fals në luftën për titull.

Në ndeshjen e zhvilluar në Stamboll, Fenerbahçe është mposhtur me rezultat të ngushtë, 1:2 nga Galatasaray, shkruan Zëri.info.

Në minutat e fundit të ndeshjes kishte një përleshje të madhe mes futbollistëve të dyja skuadrave në fushën e lojës.

Krejt kjo rezultoi edhe me përjashtimin e Turuc dhe Belhandas nga loja me të kuq.

Për më shumë, ju ftojmë ta shikoni videon e mëposhtme./Zëri.info