Infektuar: 1057
Shëruar: 841
Vdekur: 30
Futbollisti i Gjilanit tregon pse koronavirusi nuk e prek vendlindjen e tij

Futbollisti i Gjilanit tregon pse koronavirusi nuk e prek vendlindjen e tij

Sport March 29, 2020 - 12:49
Lajmet e fundit nga sporti

Në Shqipëri është përditësuar lista sa i përket rasteve të COVID-19, atje ku në 24 orët e fundit janë testuar 111 persona të dyshuar dhe 15 prej tyre kanë dalë të infektuar. Por në këtë listë mungon qyteti i Gjirokastrës, që vazhdon të mbetet i paprekur.Image

Por cila është arsyeja e vërtetë? Ylli Shameti që vjen pikërisht nga ky vend, mundohet t’i jap dritë dhe të zbardh këtë çështje, por sigurisht, me shumë batutë. Nëpërmjet një reagimi në “Instagram”, mbrojtësi i Gjilanit shkruan: “Në Gjirokastër tha njëri edhe po ka ardhur Korona, ai që e ka marrë, zor se e lëshon”, shkruan Shameti.Image