Infektuar: 9869
Shëruar: 5480
Vdekur: 303
Gjithçka gati për finalen e Kupës së Gjermanisë mes Leverkusenit dhe Bayern Munichut: Publikohen formacionet zyrtare

Gjithçka gati për finalen e Kupës së Gjermanisë mes Leverkusenit dhe Bayern Munichut: Publikohen formacionet zyrtare

Sport July 04, 2020 - 20:08

Sonte do të zhvillohet finalja e Kupës së Gjermanisë mes Bayer Leverkusenit dhe Bayern Munich.

Pas titullit në Bundesliga, bavarezët synojnë edhe Kupën e Gjermanisë, shkruan "Zeri.info".

Nga ana tjetër, Leverkuseni synon ta mbyll edicionin aktual me një trofe.

Pak para fillimit të ndeshjes, trajnerët e të dyja skuadrave i kanë publikuar formacionet zyrtare.

Leverkusen: Hradecky, L. Bender, Tapsoba, S. Bender, Wendell, Aranguiz, Baumgartlinger, Diaby, Amiri, Bailey, Havertz.

Bayern Munich: Neuer, Pavard, Alaba, Boateng, Davies, Kimmich, Goretzka, Coman, Muller, Gnabry, Lewandowski. /Zeri.info

Image