Infektuar: 70185
Shëruar: 313132
Vdekur: 1616
Notat e lojtarëve: Barcelona – Athletic Bilbao, dëshpërojnë Ter Stegen e Lionel Messi

Notat e lojtarëve: Barcelona – Athletic Bilbao, dëshpërojnë Ter Stegen e Lionel Messi

Sport January 17, 2021 - 23:59
Detaje

Athletic Bilbao është stolisur me titullin e Supërkupës së Spanjës, pasi në finale e mposhti gjigandin e futbollit spanjoll, Barcelonën, shkruan “Zeri.info”.

“Baskët” triumfuan 2:3, pas vazhdimeve dy herë nga 15 minuta, për shkak se koha e rregullt përfundoi me barazim 2:2.

Golat për kampionët e Superkupës së Spanjës u shënuan nga De Marcos, Villalibre dhe Williams.

Kurse për Barcelonën dy golat i realizoi sulmuesi francez, Antonie Griezmann.

Dy lojtarët me notat më të dobëta te Barça ishin portieri Ter Stegen që mori notën 5.8 dhe ylli i kësaj skuadre, Lionel Messi që u vlerësua me notën 6.1 nga sajti “Whoscored.com”.

Kujtojmë se në minutën e 120-të, ylli argjentinas, Lionel Messi u ndëshkua me karton të kuq.

Te Bilbao më i miri në fushë ishte sulmuesi dhe golashënuesi i tretë Williams me notën 8.5. /Zeri.info

Image