Drita bën goditjen e madhe, transferon Rron Brojën

Drita bën goditjen e madhe, transferon Rron Brojën

Sport August 02, 2021 - 18:26
DETAJET

Drita nuk ka frena në afatin kalimtar të verës.

Gjiganti kosovae ka bërë transferims të mëdha duke marrë emra sk Muharrem Jashari, Agim Zeka, Arbnor Muja, Marko Simonovski e të tjerë.

Por goditja më e madhe e Intelektualëve mund të quhet Rron Broja.

Gazeta Olle mëson se drejtuesit e Dritës sapo kanë arritur marrëveshjen me super mesfushorin nga Mitrovica.

Broja është edhe reprezentues i Përfaqësueses së Kosovës ku ka zhvilluar disa ndeshje.

Mitrovicasi ka një karrierë të pasur ku ka luajtur për Trepçën ’89, Gent në Belgjikë, Shkupin dhe së fundmi Partizanin e Tiranës.

Broja kishte shumë oferta nga Hungaria, Irlanda dhe Shqipëria, por në fund ai u bind nga projekti i Dritës.

Olle mëson se Broja do të prezantohet gjatë ditëve të ardhshme nga Drita.

Me ardhjen e Brojës, Drita bën një mesfushë të frikshme, pasi aty ndodhen edhe emra tjerë të mëdhenjë si Muharrem Jashari, Hamdi Namani, Drilon Islami dhe Erjon Vucaj.